Koszule
Ekologia w modzie – włókna tworzone z recyklingu
Post By: MartynaB

Adidas, Timberland, Zara, Lacoste… na ekologię w modzie stawia coraz więcej projektantów i producentów. Nic dziwnego – dane są zatrważające. Nie dbamy o stan planety. Według ONZ połowie gatunków zwierząt i roślin grozi wyginięcie. Rocznie powstaje ponad 300 milionów ton plastiku, a tylko 5 proc. jest odpowiednio utylizowane. Dlatego właśnie ekologia coraz częściej puka do drzwi mody – a ta chętnie ją przyjmuje. Spodnie męskie, koszule, swetry, kurtki, buty… nie tylko te elementy garderoby są wykonywane z butelek, zużytej bawełny, a nawet porcelany. Może Ty też poratujesz środowisko?

Ekologia w modzie, czyli koszule, swetry i nie tylko – znani na ratunek planecie

Ubrania takie jak koszule, spodnie i dodatki tworzone z recyklingu nie są już niczym zaskakującym. Coraz częściej królują na pokazach mody, w tym polskich np. słynnej projektantki Anny Kupisz, w której kreacjach pojawił się Conrado Moreno i Piotr Zelt. Ekologia w modzie stała się jednak pożądana na ogólnoświatową skalę.
Timberland w jesienno-zimowej kolekcji postawił na nowoczesny materiał ThermocoreEcodown, który zastępuje puch. Powstał on z plastikowych butelek PET, pochodzących z recyklingu. To nie koniec – marka Adidas w 2017 roku sprzedała milion par butów, wykonanych z plastiku z recyklingu.
spodnie męskie

Spodnie męskie z recyklingu – postaw na dobro planety

Spodnie męskie, koszule, swetry, a nawet garnitury – moda męska coraz częściej opiera się na włóknach z odzysku. Panowie chętnie stawiają na elementy garderoby, które mają wpływ na dobro planety. Z ciekawą inicjatywą wyszła marka Hattric – w ich propozycji znajdują się spodnie męskie, wykonane z recyklingu butelek plastikowych. Spodnie męskie tego typu są równie wytrzymałe, solidne i atrakcyjne, jak zrobione z innych materiałów. Można je nawet zamówić przez Internet.

Koszule, swetry, spodnie – Dlaczego warto wybierać odzież z recyklingu?

Koszule, swetry, spodnie i inne męskie elementy garderoby z recyklingu są przede wszystkim nadzwyczaj modne. Wyglądają równie atrakcyjnie, a Ty możesz żyć z poczuciem, że przyczyniasz się do ratowania planety. Czy wiesz, że aż 50% rzeczy z „sieciówek” trafia do kosza po roku od ich zakupu? Po co więc wybierać nietrwałe i słabej jakości ubrania, jeśli możesz być świadomym konsumentem?


MartynaB

Leave a Comment