Koszula męska
Koszule męskie wykonane z bawełny non-iron. Co warto o nich wiedzieć
Post By: MartynaB

Koszule męskie non-iron zostały wprowadzone po raz pierwszy na początku lat 90-tych i powoli zyskiwały popularność na rynku. Jednak dopiero pod koniec lat 90-tych zaczęły być szeroko oferowane przez coraz większą liczbę firm. Ich popularność znacznie wzrosła w latach 2000-tych, stanowiąc prawie 25% koszul sprzedawanych w USA w 2008 roku. Tego rodzaju koszule męskie należy prać w pralce w ciepłej lub zimnej wodzie i najlepiej suszyć w pozycji pionowej (wiszące na wieszaku). Nie należy wirować tego typu koszuli. Niska temperatura aktywuje oszczędzające czas właściwości, pozostawiając koszulę, która wygląda jak po wyjęciu z magla.

Koszule męskie non-iron – zalety

Koszula non-iron pozwoli Ci nie tylko zaoszczędzić czas na prasowanie (stąd nazwa), ale także zmniejszy rachunki za prasowanie w domu czy w pralni. Jest to idealne rozwiązanie kiedy chcesz sobie oszczędzić czasu czy kłopotów z prasowaniem. Przy wyborze takich koszul należy jednak pamiętać, że w procesie produkcji koszuli non – iron bawełna poddawana jest kąpieli w substancjach, która nadaje jej odpowiednią strukturę, sprężystość, a także zapobiega gnieceniu pod wpływem ruchu. Jednak należy pamiętać, że z pewnym czasem użytkowania (mówimy o latach) ma prawo nastąpić utrata sztywności.

Firma Olymp oferuje koszule uszyte z bawełny w wersji non-iron w sylwetkach Modern Fit oraz Comfor Fit, zaś firma Desoto oferuje te koszule w sylwetce Slim.
biała koszula

Koszula non – iron – do jakiego rodzaju stylizacji pasuje?

Koszule męskie typu non – iron sprawdzą się w wielu rodzajach stylizacjach. Zarówno eleganckich z białą koszulą do garnituru, jak i tych bardziej casualowych ze spodniami jeansowymi i kolorowym krawatem czy muchą. W takim wypadku istotne będzie wybranie odpowiedniego rodzaju kołnierzyka koszuli. Zaletą stylizacji z koszulami non-iron jest fakt, iż całe spotkanie wygląda się świeżo.

Biała koszula non–iron – czy to dobry pomysł?

Biała koszula non–iron to dobry pomysł w sytuacjach formalnych, które będą trwały dłuższy czas. Dzięki swoim właściwościom zapobiegającym gnieceniu się materiału, biała koszula będzie wyglądała bardzo dobrze także po zdjęciu marynarki czy też wielogodzinnym zasiadaniu za stołem.


MartynaB

Leave a Comment