Spinki do mankietów
Ozdobne spinki do mankietów w wersji ślubnej
Post By: MartynaB

Spinki do mankietów, uważane za jeden z najbardziej tradycyjnych elementów męskiej biżuterii, zostały stworzone w celu zastąpienia tkaninowych wiązań lub wstążek służących do przytrzymywania mankietów. Spinki wyróżniały osoby o wyższym statusie społecznym, często były prezentem na specjalną okazję. To się troszkę zmieniło wraz z rewolucja przemysłową, która pozwoliła na masową produkcję metalowych spinek do mankietów, dzięki czemu są one dostępne dla wszystkich. Jednak dopiero w latach 50. XX wieku spinki stały się popularnym dodatkiem modowym, ponieważ projektanci i rzemieślnicy zaczęli eksperymentować z ich kształtem, wykorzystaniem różnego rodzaju materiałów i wykończeń. Jak jednak wśród tak szerokiej oferty wybrać zapięcie do koszuli na najważniejsze wydarzenie w życiu jakim jest ślub?

Spinki do mankietów na ślub

Pan młody często przed ślubem jest obdarowywany spinkami do mankietów na pamiątkę tego pięknego dnia. Często są to spinki, które są grawerowane napisem z datą ślubu, imionami pana i panny młodej czy życzeniami. Tego rodzaju spinki założone do dobrzej skrojonej koszuli męskiej i do garnituru są świetnym pomysłem stylizacji ślubnej.
koszule męskie

Biała koszula – jak do niej dopasować spinki?

Wydarzenia bardzo formalne tak jak śluby i wesela wymagają założenia białej koszuli i bardzo eleganckich spinek do mankietów jak te z masy perłowej. Preferowane metale, z których powinny być zrobione takie spinki to srebro, platyna i białe złoto. Klasyczny materiał, którym będą spięte rękawy białej koszuli stworzą wyrafinowany wygląd. Warto poszukać tego rodzaju spinek z pięknymi detalami, które nie odwrócą uwagi od reszty stroju.

Koszula męska na ślub zapięta spinkami we wzory

Jednak zapięcie koszuli męskiej bardzo eleganckimi perłowymi spinkami to nie jedyny, możliwy wybór na ślub. Świetnym pomysłem na wyróżnienie przyszłej małżonki i dodania trochę lekkości stylizacji z białą koszulą będzie wybór spinek z napisami jak: i love my wife, just married. W takiej sytuacji ważne jest, żeby koszula męska była odpowiednio dopasowana, żeby uniknąć zbyt mało formalnego stroju.


MartynaB

Leave a Comment